Znajdź partnera biznesowego -wybierz się na targi! - Export Experts

Kontakt: +48 668 890 202 | biuro@eurospektrum.pl

  Tłumaczenia dodatkowe: Chinese (Simplified)  Italian  Polish  Russian  Ukrainian

Znajdź partnera biznesowego – wybierz się na targi!

Znajdź partnera biznesowego – wybierz się na targi!

 

Czy w dobie powszechnej komunikacji internetowej, gdy jest tyle tanich i łatwo dostępnych możliwości działań promocyjnych, targi są nieopłacalnym przeżytkiem? Okazuje się, że krajowe i zagraniczne targi, wystawy, konferencje to nadal jedno z najpopularniejszych narzędzi marketingowych dla obecnych i przyszłych eksporterów. Potwierdzają to badania Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Targowego[1].

Targi, to spotkanie wszystkich najważniejszych osób z branży. Udział w nich to najlepsza możliwość prezentacji oferty firmy. Popularność i rozpoznawalność ma przełożenie na większe zyski i sprzedaż. Wystawy umożliwiają również nawiązanie kontaktów biznesowych, zdobycie nowych rynków zbytu towarów i usług oraz dywersyfikację ryzyka. Stanowią także platformę wymiany doświadczeń i pomysłów  z innymi przedsiębiorcami. Najbardziej prestiżowe, których datę rozpoczęcia znamy już na długo przed, sprowadzają w jedno miejsce światowych producentów, usługodawców oraz wiele osób zainteresowanych nowymi kontaktami handlowymi. Imprezom takim towarzyszy często wiele innych wydarzeń tj.: pokazy, wystawy, seminaria i fora tematyczne. Najpopularniejsze wystawy dotyczą branż: budownictwo, dobra konsumpcyjne, elektrotechnika, meble i wyposażenie wnętrz, motoryzacja, przemysł spożywczy i opakowań.

Jako uczestnik czy wystawca?

Na targach możesz wziąć udział zarówno jako uczestnik jak i wystawca. W przypadku wyboru pierwszej opcji musisz skupić się na jak najproduktywniejszym wykorzystaniu potencjału targów – uczestnicząc w szkoleniach, rozmawiając z innymi uczestnikami i wystawcami, zbierając kontakty biznesowe. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, jako wystawca powinieneś pamiętać, że Twoje przygotowania do targów zaczynają się zdecydowanie wcześniej, gdyż musisz dokonać wszelkich działań rejestracyjnych – zapis, wykup powierzchni wystawienniczej, odpowiednie przygotowanie materiałów reklamowych itp. Wiąże się to również z wyższymi kosztami, które jednak zwracają się wraz z popularnością Twojego stanowiska.

Informacji o targach szukaj w Internecie.

W poszukiwaniu odpowiednich targów możesz posłużyć się jedną z polskich wyszukiwarek internetowych, jednak nie zawsze informacje na nich zamieszczone są sprawdzone i poprawne. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zagranicznych wyszukiwarek, w których dokładnie określasz rodzaj, miejsce oraz datę imprezy targowej, która Cię interesuje. Pamiętaj jednak, że język obcy może niekiedy stanowić dużą barierę w efektywnych poszukiwaniach.

Jeśli nie masz czasu na organizację wyjazdu na targi i spotkania biznesowe, zawsze możesz skorzystać z usług jednej z wyspecjalizowanej z firm zajmujących się tego rodzaju działalnością. W swoich ofertach zakładają wyszukanie odpowiednich targów, organizację misji handlowych, w tym dojazd/przelot, rezerwację noclegu, pośrednictwo wizowe, ubezpieczenia podróżne, bilety wstępu na wystawy, usługi tłumacza, poszukiwanie zagranicznych partnerów handlowych oraz  szereg innych usług, które mają wspomóc Twój biznes. Jedną z takich firm jest EuroSpektrum s.c.. W celu zasięgnięcia porad dotyczących działalności eksportowej oraz pozyskiwania klientów na rynkach zagranicznych, zapraszamy do kontaktu z Naszymi doradcami.

W kolejnym artykule z cyklu „Targi”, dowiesz się jakie czekają Cię formalności związane z organizacją wyjazdu na targi. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony!

newsletter_

 


[1]Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Targowego, http://www.auma.de/_pages/MessenDeutschland/MessenDeutschland.aspx

Podziel się

Comments (0)

Protected by naprawastron.com.pl
Google+